Akupunktur İle Zayıflama Ankara

29 Nisan 2018
Akupunktur İle Zayıflama Ankara

Akupunktur ile zayıflama kuru iğneleme yöntemi olarak da bilinmektedir. 3 bin yıldır Çin’de uygulanan bir yöntemdir. Uzman Dr. Zelal Keleş bu konuda Ankara’da bulunan muayenehanesinde hastalarına akupunktur ile tedavi etmektedir. Sağlıklı bir yaşam için insanın bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak bir dengede olması gerekir. Bu denge bozulduğunda insanlar hastalanmaktadır. İnsan vücudunda bozulan enerji dengesini düzenlemenin yollarından biri de akupunktur yöntemidir. Akupunktur yöntemi insan vücudunda belirlenen bazı bölgeleri iğnelerle yapılan bir tedavi yöntemidir. İnsan vücudunda 400 bölgeye akupunktur iğneleri batırılmaktadır. Bu bölgeleri ve nerelere iğnelerin batırılacağı bu konuda eğitim almış doktorlar tarafından bilinip yapılmaktadır.

Uzman Dr. Zelal Keleş Akupunktur ile zayıflama Ankara yöntemini kullanarak pek çok hastayı tedavi etmektedir.  Hastalara uygulanan vücut ve kulak akupunkturları ile zayıflamak desteklenmektedir. Akupunktur iğneleri vücudun açlık hissini bastırmaktadır. Yoğun bir açlık hissi duymayan hastalar çok fazla yemek yemedikleri için bir süre sonra zayıflamaya başlamaktadır. Akupunktur ile hasta aç kalmadan yiyerek kilo vermeye yardımcı olan bir yöntemdir. Kulağa ve vücuda yapılan akupunktur yöntemi ile açlık hissi azalarak, metabolizma hızı ve vücut direnci artıyor. Hastalar zorlanmadan ve kolay bir şekilde kilo verebilmektedir. Akupunktur yöntemi ile hastalar kısa bir sürede zayıflayabilmektedir. Akupunkturla zayıflama yönteminin yanında hastalar için diyet programı uygulanmaktadır. Akupunkturla zayıflama yöntemlerinde kişi akupunktur tedavisinin yanında verilen diyetlere uymak durumunda kalıyor ve zayıflamaktadır. Kulak ve vücuda yapılan iğneler vasıtasıyla hasta zayıflamaktadır.

Akupunktur

Akupunktur ile zayıflama ülkemizde uzunca bir süredir kullanılan yöntemdir. Uzman Dr. Zelal Keleş Ankara’da bulunan muayenehanesinde akupunktur yöntemiyle pek çok hastayı zayıflatmaktadır. Hastalar tarafından son zamanda en çok tercih edilen zayıflama tekniklerinin başında gelmektedir. Çin’de uzun yıllardır kullanılan yöntem ülkemizde tıp alanında en çok kullanılan yöntemler arasında yer almaktadır. Uzman Dr. Zelal Keleş akupunktur yönteminin eğitimini almıştır. Uzunca bir süredir hastaları için bu yöntemi kullanmaktadır. Akupunktur yöntemi zayıflama için kullanılmakla birlikte pek çok hastalığın tedavisinde de kullanılan bir tekniktir. Sigarayı bırakma, egzama, alerjik hastalıklar, depresyon, uyku bozuklukları, diyabet, bronşit, tikler gibi daha birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir tekniktir.

Bir önceki yazımız olan Ankara Manuel Terapi Merkezleri başlıklı makalemizde ankara manuel terapi merkezleri ve manuel terapi merkezleri hakkında bilgiler verilmektedir.