Akupunktur Nedir

3 Mayıs 2018
Akupunktur nedir

AKUPUNKTUR NEDİR?

İnsanlar çok eski zamanlardan beri güzellikleri ve sağlıkları için pek çok yol denemişlerdir. İnsanların kendileriyle barışık bir ruh hali için ruhen ve bedenen kendilerini iyi hissetmeleri çok önemlidir. İnsanlar sağlıklı bir yaşam için pek çok yöntem kullanmaktadır. Bedenen ve ruhen sağlıklı olan bireyler kendilerini daha iyi hissedecekleri için insanlığa daha faydalı işler başarabilirler. Akupunktur nedir, akupunktur Çin’de eski zamanlardan beri kullanılan, vücudun belli noktalarına iğnelerin batırılması ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Ankara’da akupunktur uygulayan doktorlardan biri de Yrd. Doç. Dr. Zelal Keleş’tir. Fizik tedavi uzmanı olan Yrd. Doç. Dr. Zelal Keleş özel muayenehanesinde pek çok hastalığın tedavisi için akupunktur yöntemini kullanmaktadır.

Akupunktur nedir akupunktur zayıflama yöntemi olarak bilinen ancak sadece zayıflama amaçlı değil birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Yrd. Doç. Dr. Zelal Keleş Ankara’da akupunktur yöntemini kullanarak hastalarını tedavi eden uzman bir doktordur. akupunktur altın iğne denilen iğnelerin vücudun belli yerlerine batırılması ile bedendeki enerji dengelerini düzenleyen bir yöntemdir. Akupunktur yöntemi vücutta oluşan hastalıkları ve vücudun bozulan fonksiyonunu ortadan kaldırma amacıyla yapılmaktadır. Mikroplardan arındırılmış çelik, gümüş ve altından yapılan özel iğnelerle yapılan bir tedavidir. Eski Çin’de çok eski zamanlardan beri uygulanan yöntem Çin’den tüm dünyaya yayılmıştır. Vücudun belli noktalarından kanallar geçmektir. Bu kanallarda meydana gelen rahatsızlıklar ve sorunlar insanların hastalanmasına neden olmaktadır. Bu kanallardan gelen enerji akımını düzenlemek için akupunktur iğneleri batırılarak hastanın vücut dengesi tekrar sağlanmaktadır.

Akupunkturun bilimsel olarak sinirleri uyardığı ve vücutta bazı maddelerin salgılanmasını sağladığı tespit edilmiştir. İğneler sayesinde vücudun kendi salgıladığı maddeler uyarılmakta ve herhangi bir ilaç kullanılmadan vücudun kendi kendini iyileştirmesi sağlanmaktadır. Akupunktur nedir sorusunun en güzel cevabı vücudun kendi kendini iyileştirmesidir. Akupunktur tedavisini muayenehanesinde hastaları için kullanan Yrd. Doç. Dr. Zelal Keleş, pek çok hastalığın tedavisinde bu yöntemi uygulamaktadır. akupunktur tedavisinin etkili olduğu alanlar şunlardır:

  • Kilo verme
  • Baş ağrısı
  • Sigara bırakma
  • Yüz felci
  • Uykusuzluk
  • Adet ağrıları
  • Sebebi belli olmayan hipertansiyon
  • Menopoz kaynaklı şikayetler
  • İdrar kaçırma
  • Stres, kaygı ve depresyon gibi psikolojik rahatsızlıklar

Bir önceki yazımız olan Akupunktur İle Zayıflama Ankara başlıklı makalemizde akupunktur ile zayıflama ve Akupunktur İle Zayıflama Ankara hakkında bilgiler verilmektedir.