Ankara Manuel Terapi Merkezleri

29 Nisan 2018
Manuel Terapi Merkezleri

Ankara manuel terapi merkezleri denilince bu konunun uzmanı olan fizik tedavi doktoru Zelal Keleş akla gelmektedir. Manuel terapi konusunda eğitimlerini almış, birçok sertifikası bulunan Zelal Keleş Ankara’da muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir. Manuel terapi ellerle yapılan bir tedavi şeklidir. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bir tekniktir. Uzman doktorlar tarafından yapılan manuel terapi yöntemi pek çok hastalığın teşhis ve tedavisinde kullanılmaktadır. Ellerle yapılan özel muayenede hastanın kas, cilt, kemik ve eklemlere bağlı yapıları, eklemleri, sinir sistemi değerlendirilmektedir. Fonksiyonel muayene yöntemiyle hastada tepeden tırnağa kadar yani bütüncül fizik muayene yapılmaktadır.  Çünkü ağrılı bölgeden uzak bir bölgedeki sorun da ağrı kaynağı olabilir. Mesela sırt ağrısı şikayeti ile gelen hastalarda hastanın sadece sırt bölgesi değil tüm vücudu muayene edilir.

Manuel Terapi

Ankara manuel terapi merkezlerinde hastalara manuel terapi yöntemiyle bir tanı konulur. Bu tanı doğrultusunda uygun yöntem ve tekniklerle hastalara manuel terapi yapılır. Manuel terapi yöntemiyle tedavisi mümkün olan hastalıklar arasında şunlar yer almaktadır: Boyun ağrıları, boyun düzleşmesi, boyun kireçlemesi, el ve ayak uyuşmaları, kifoz, skolyoz, bel ağrıları, kalça ve diz kireçlemeleri, bel fıtığı, boyun fıtığı, tenisçi dirseği, golfçü dirseği, dirsek ağrıları, sırt ağrıları, el bileği ve el parmaklarındaki ağrılı durumlar, ayak bileği ve ayak parmaklarının ağrılı durumları, topuk dikeni vs. Bunlar gibi pek çok hastalığın tedavisinde uygulanan manuel terapi Zelal Keleş tarafından çokça kullanılan bir yöntemdir. Ağrıya ve hastalığa bağlı olarak haftada 2-3 seans olmak üzere toplamda 8-18 seans arası sürebilen bir tedavi şeklidir.

Manuel Terapi Fiyatları

Ankara manuel terapi merkezleri arasında en iyilerden biri olan Zelal Keleş’in muayenehanesinde manuel terapinin yanında pek çok tedavi yöntemi kullanılmaktadır. Manuel terapi, PRP, nöral terapi, akupunktur, ozon tedavisi, kuru iğneleme, hipnoz tedavisi, mezoterapi, kinezyotaping, kupa/hacamat, soğuk lipoliz, elektrolipoliz yapılan tedavi şekilleridir. Fizik tedavi konusunda uzman olan doktor Zelal Keleş fizik tedavi konusunda alanıyla ilgili pek çok eğitimi almıştır. 2006 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde uzmanlık eğitimini tamamlayan Zelal Keleş pek çok hastanede çalışmıştır. Şu an kendi muayenehanesinde hastalarına tedavi veren doktor hanım yurt içinde ve yurt dışında pek çok eğitime katılıp sertifika almıştır. Kendini alanıyla ilgili konularda sürekli geliştiren Zelal Keleş başta manuel terapi olmak üzere pek çok konuda hastalarını tedavi etmektedir.